У Верховній Раді нардепи готують нововведення для українських водіїв. Більшість ініціатив стосується збільшення штрафів та введення відповідальності за дії, які зараз не вважаються порушенням.

Про це повідомляє юридичний телеграм-канал "Адвокат права".

Зокрема, пропонується прибрати перебільшення швидкості на 20 км за годину, на які не діє штраф. Наразі штраф за перевищення швидкості більш ніж на 20 кілометрів від дозволеної складає 340 грн. Більш ніж на 50 кілометрів – 1700 грн. Депутати пропонують прибрати ці 20 "нештрафованих" кілометрів і зробити більшу шкалу штрафів в залежності від швидкості.

За перевищення рівня шуму пропонується встановити санкцію у фіксованому розмірі – 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 000 грн), а у випадку повторності – 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34 000 грн) з можливим позбавленням права керування транспортними засобами на строк від 3 до 6 місяців.

Також народні обранці пропонують заборонити дрифт. Так, у Верховній Раді планують визнати вуличний дрифт незаконним і карати водіїв за перше таке порушення штрафом у 8,5 тисяч гривень, а за повторне протягом року — 17 тисяч та позбавленням права керування від шести місяців до року.

Серед позитивних нововведень - пропозиція, яка зменшить зловживання місцевої влади щодо евакуації авто. Наразі евакуацією неправильно припаркованих авто займаються приватні фірми у тандемі з інспекцією з паркування. Пропонується забрати в інспекторів з паркування повноваження з евакуації автомобілів і віддати їх поліції. У такому випадку евакуйовуватись будуть лише ті автомобілі, які дійсно перешкоджають руху.

Читайте також:

Що потрібно зробити, якщо замерзла рідина в бачку омивача вашого автомобіля: важливі поради для кожного

Що робити, якщо представники ТЦК силоміць намагаються посадити в машину: юрист надав роз'яснення

Дикі пробки на кордоні України та Польщі: до водіїв фур вже хочуть приєднатися фермери

Скільки мають виплатити військовослужбовцю після його звільнення: важливе роз'яснення

Помстилися за українських хлопців: ЗСУ потужно розгромили цілу бригаду морської піхоти РФ