З настанням зими у житті водіїв настають зміни в часу.

Перше, що доводиться взяти до уваги, — необхідність вставати раніше. Зимові ранки вимагають більше часу на підготовку автомобіля до руху, особливо якщо погода не балує снігопадами, а на водіїв очікують лише відлига та мокрий сніг. При цьому варто забути про старі поради, які, можливо, чули ще наші діди та прадіди. Багато хто з них давно застарів і, крім того, може завдати шкоди вашому автомобілю.

Ось кілька практичних порад щодо того, що слід уникати в зимовий період:

 1. Відмова від використання окропу для розморожування машини.

  • Цей метод, який здається легким і швидким, може призвести до серйозних проблем, таких як пошкодження фарби та ущільнювачів. Натомість краще використовувати спеціальні засоби для розморожування.
 2. Обережне використання рідини WD-40.

  • Ці мастильні рідини, безумовно, корисні, але неправильне їх застосування може прискорити знос деталей, що труться. Важливо пам'ятати про нормальне мастило та уникати зайвого використання WD-40.
 3. Неочищення снігу з вітрового скла за допомогою «двірників».

  • Погана видимість на дорозі – це рецепт аварії. Очистіть вітрове скло від снігу, щоб забезпечити безпеку руху.
 4. Уникнення кручення стартера «до упору».

  • Якщо машина не завелася з першого разу, немає потреби виснажливо крутити стартер. Спробуйте ще раз, і, можливо, проблема вирішиться без зайвих зусиль. Пам'ятайте, що неякісне паливо може бути однією із причин складнощів із запуском у мороз.
 5. Не нагрівайте двигун до робочої температури.

  • Довге очікування, поки температура двигуна досягне робочої позначки, лише витрачає паливо. Простіше включити двигун і почати рух, поступово підвищуючи навантаження на двигун.
 6. Не залишати авто з порожнім баком.

  • Заправляйтеся ввечері, щоб уникнути утворення вологи в бензобаку. Це запобігатиме замерзанню і полегшить запуск вранці.
 7. Не часто мити машину.

  • Часті миття в мороз призводять до утворення льоду на кузові. Уникайте цього, не відвідуючи мийки занадто часто, і не протирайте кузов сухою ганчіркою в холод.
 8. Обережний вибір місця для паркування у теплих підземних гаражах.

  • Парадоксально, але такі місця часто характеризуються підвищеною вологістю, що може призвести до замерзання скла та дверей.
 9. Правильне використання стояночного гальма.

  • Ручник корисний, особливо на нерівних поверхнях, але врахуйте, що волога може потрапити в гальмівний механізм, що ускладнить його роботу. Періодично перевіряйте стан гальма стоянки.

Дотримуючись цих простих рекомендацій, ви зможете підготувати свій автомобіль до зимового сезону, забезпечивши його надійну роботу та тривалий термін служби.

Читайте також: