Забезпечення безпеки автомобіля та його пасажирів тісно пов'язане зі станом його шин. Нехтування своєчасною заміною шин може призвести до серйозної загрози безпеці.

Зняття протектора.

Зношування протектора є поширеним дефектом шин, і його вимірювання має вирішальне значення. Правила дорожнього руху забороняють експлуатацію транспортних засобів із залишковою глибиною протектора нижче встановлених норм (1,6 мм для легкових автомобілів, 1,0 мм для великовантажних автомобілів та 2,0 мм для автобусів).

Регулярно вимірюйте глибину протектора по всій довжині малюнка за допомогою відповідних приладів.

Початкова глибина протектора становить близько 7,5-8,5 мм, і хоча допустимий мінімум становить 4 мм, може виникнути нерівномірне зношування.

Протектор шини має брекер, виконаний із шарів корду. Якщо це стає видимим, це означає сильне зношування гуми. Бажано замінити шини до досягнення цього критичного стану.

Внутрішні ушкодження та «грижі».

Внутрішнє пошкодження каркаса шини може призвести до видимого набряку або грижі. Це часто відбувається через сильні удари коліс або виробничі дефекти, що призводять до розшарування рами.

Треснувши протектор.

У старіючих шинах на протекторі можуть утворюватися тріщини, у результаті гума втрачає еластичність і стає жорсткою. Навіть якщо глибина протектора знаходиться в допустимих межах, тріщини у шинах погіршують керованість та ефективність гальмування.

Чинники, що впливають знос шин.

Зносу шин сприяють різні фактори, у тому числі стан дорожнього покриття, температура повітря та стиль водіння. Регулярний контроль стану шин необхідний забезпечення оптимальної безпеки.

Висновок.

Своєчасна заміна шин за цими ознаками має вирішальне значення підтримки безпеки дорожнього руху. Регулярні перевірки та дотримання рекомендованої глибини протектора допомагають знизити ризики, пов'язані зі зношеністю шин.

Читайте також:

Так роблять досвідчені дачники: як за допомогою двох продуктів назавжди позбавитися колорадського жука

Легендарний Оззі Осборн, який підтримує Україну, розповів, скільки йому лишилося жити.

Накликаєте біди та невдачі: які речі не можна одягати перед зустріччю року Зеленого дракона