Чи потрібний прогрів двигуна автомобіля в осінній сезон? Це питання виникає, коли температура починає падати, але ще не досягла екстремальних зимових холодів. Восени, особливо у жовтні та листопаді, вранці може бути прохолодно, температура становить від +1 до +3 градусів за Цельсієм. Підійшовши до припаркованого автомобіля, ви можете навіть виявити на поверхні легкий іній.

Відповідь на питання, чи варто прогрівати двигун автомобіля восени, досить проста. Осінь – це не зима, і якщо у вас у двигуні якісне синтетичне масло, йому не обов'язково потрібне тривале прогрівання. Сучасні двигуни призначені для ефективної роботи без потреби тривалих періодів холостого ходу. Як тільки ви запустите двигун, зазвичай практично відразу ж можна рушати з місця. Гумові деталі, у тому числі сальники двигуна, зберігають гнучкість та працездатність при плюсових температурах.

Тим не менш, перед поїздкою все ж таки рекомендується дати двигуну трохи прогрітися. Восени це не вимагає багато часу, як правило, близько 1-2 хвилин. Ви можете оцінити готовність двигуна, спостерігаючи за його оборотами на неодруженому ходу. У холодному стані двигун зазвичай працює більш високих оборотах, близько 1500 – 1700 оборотів на хвилину, але з прогріву обороти знижуються приблизно до 800 – 900 оборотів на хвилину.

Короткочасне прогрівання двигуна служить кільком цілям. По-перше, це дозволяє моторному маслу досягти оптимальної робочої температури, забезпечуючи адекватне мастило двигуна. Крім того, охолоджувальна рідина нагрівається, дозволяючи теплому повітрі виходити з вентиляційних отворів, що робить поїздку комфортнішою і запобігає запотіванню скла.

Крім того, під час роботи двигуна нагрівається і коробка передач, автоматична або механічна коробка передач. Тепла трансмісійна олія покращує загальні характеристики автомобіля, що призводить до більш плавної роботи.

Що стосується зносу двигуна, прогрівання двигуна вашого автомобіля, навіть якщо він короткочасний, може допомогти зменшити знос, хоча в осінній сезон знос зазвичай мінімальний.

Таким чином, восени, особливо коли з'являються перші мінусові температури, перед поїздкою рекомендується ненадовго прогріти двигун автомобіля. Цей короткий прогрів, що триває всього кілька хвилин, може бути корисним для загальної продуктивності та довговічності вашого автомобіля.

Читайте також:

Постійно здається, що їх мало: рецепт швидких грінок "Холостяк" з яйцем, сиром та цибулею

Холодів не передбачається, літо повертається: якою буде погода до кінця тижня

Путін готується до ще більш масштабних військових дій, а не до миру: глава Литви розкрив плани Кремля