Ремонт автомобілів за радянських часів був досить витратним заходом, і радянським водіям доводилося виявляти винахідливість, щоби підтримувати свої машини в робочому стані. Згадаймо кілька незвичайних методів, які радянські автолюбителі застосовували для вирішення деяких проблем.

Ліки для акумулятора: Проблеми з акумуляторами, що швидко розряджаються, були особливо гострими в радянські часи, враховуючи відсутність автосервісів на кожному кутку. Для відродження "мертвого" акумулятор радянські водії використовували аспірин. Вони додавали по дві роздроблені таблетки в кожен осередок акумулятора, що дозволяло йому працювати ще кілька годин. Такий незвичайний спосіб приходив на допомогу, особливо якщо машина вилітала з ладу в найнезручніший момент.

Сіль для очищення стекол: Відсутність обігріву лобового та бічного стекла в радянських автомобілях створювало труднощі в холодні періоди. Замість сучасних засобів чищення скла водії того часу застосовували доступний засіб — сіль. Розмазування солі по склу створювало захисний шар, запобігаючи замерзанню та запотіванню. Для усунення запотівання, кілька мішечків із сіллю кладених на торпеду швидко вбирали вологу та забезпечували ясність огляду.

Залізні ланцюги для кращого зчеплення: В умовах відсутності шипової зимової гуми, радянські водії виявляли винахідливість, обмотуючи колеса автомобіля металевими ланцюгами. Це дозволяло покращити зчеплення з дорогою на ожеледиці та забезпечувало більшу стійкість під час руху на слизькій поверхні.

Мотузкова драбина для виїзду з ям: Іншим незвичайним інструментом у багажнику радянського водія була мотузкова драбина. Вона виявлялася корисною в зимовий період, коли автомобіль застряг у ямі або на слизькій дорозі. Принцип використання був простий: один кінець сходів кріпився до надійної опори, а другий прикріплювався до колеса, дозволяючи вийти із скрутного становища. Цей метод був особливо цінний у ситуаціях, коли чекати на допомогу було неможливо, і водієві потрібно було швидко самостійно справлятися з труднощами на дорозі.