В епоху Радянського Союзу автолюбителі стикалися з проблемами, які для сучасних людей можуть здатися неймовірними.

Однією з таких турбот була відсутність зимової склоомиваючої рідини, що тоді не було незаперечною проблемою. Наприклад, не всі автовласники використовували свої машини протягом усього року. Через дефіцит і високу вартість автомобілів, багато хто віддавав перевагу відпочинку від зимової експлуатації.

Крім того, зимових шин у більшості не було, що зробило зимову експлуатацію ще важчою.

Проте ті, хто весь рік все-таки користувався своїм транспортом, стикалися з проблемою чищення скла від снігу та бруду. Реагентів на дорогах було набагато менше, ніж зараз, тому не всі відчували необхідність використовувати склоомиваючу рідину.

Багато власників автомобілів обходилися навіть без рідини у бачку, стверджуючи, що бруду на дорогах було не так багато.

І справді, просто протерти скло перед поїздкою здавалося достатнім, щоб двірники працювали "сухо". За низьких температур доводилося зупинятися і допомагати двірникам ганчірками, а в деяких випадках сніг, кинутий на скло, теж був варіантом.

Проте не всі обходилися без склоомиваючих рідин.

Деякі додавали горілку замість омивайки, але це могли дозволити собі далеко не всі. Цікаво, що існувала офіційно випускається склоомиваюча протиморозна рідина під назвою "Огляд". Ця рідина містила метиловий спирт, який був ефективним антифризом, що зберігає плинність навіть за дуже низьких температур.

Проте метиловий спирт було заборонено через його токсичність.

Його додавання до склоомиваючої рідини було незважаючи на його ефективність. Згодом використовували інші компоненти, такі як етиловий спирт та ізопропіл. Незважаючи на всі труднощі та недоліки, метиловий спирт продовжував вважатися одним із найефективніших антифризів. Згодом було підписано документ, який стверджував, що його використання в склоомиваючих рідинах не становить шкоди для здоров'я, але його заборонили через "низьку культуру побуту певних верств населення".

Таким чином, у ті часи існувала низка труднощів і нестандартних методів вирішення проблеми зимового очищення скла, що робить історію використання склоомиваючих рідин в епоху СРСР захоплюючою і до певної міри екзотичною.