Якщо залишити автомобіль припаркованим на тривалий час, це може призвести до різних проблем, потенційно завдаючи більше шкоди автомобілю, ніж при регулярному використанні. Незалежно від того, чи залишено ваш автомобіль на вулиці або в гаражі, тривала бездіяльність може призвести до низки проблем. Ось що може статися з вашим автомобілем, якщо він стоятиме нерухомо протягом значного періоду часу:

Розряджання акумулятора.

Автомобільні акумулятори не працюють нескінченно. Навіть після одного місяця простою автомобільний акумулятор може втратити частину свого заряду. Півроку сидіння без використання можуть призвести до повного виходу акумулятора з ладу, що вимагатиме купівлі нового.

Проблеми з шинами.

Автомобільні шини спроектовані таким чином, щоб підтримувати рівномірний розподіл точок тиску під час руху. Якщо залишити шини нерухомими на тривалий час, у шинах можуть утворитися проколи, знизитися тиск повітря або навіть утворитися грижі, що може призвести до розриву шини.

Гальмівна іржа.

Усього через кілька тижнів або місяців простою на гальмівних дисках та колодках може утворитися іржа. Ця іржа може призвести до їх злипання, що призведе до зниження ефективності гальмування та появи неприємного скрипу.

Якість палива.

Паливо з часом може погіршитись. Термін зберігання бензину зазвичай становить від 3 до 6 місяців, а дизельного палива – від 6 до 12 місяців. Якщо паливо зіпсується, воно може стати в'язким та засмічити паливний насос, не дозволяючи автомобілю завестися.

Конденсат у бензобаку.

Зміни температури, особливо у міжсезоння, можуть призвести до утворення конденсату, який може накопичуватися у бензобаку. Якщо автомобіль не експлуатується регулярно, ця волога може змішатись з паливом та негативно вплинути на роботу двигуна або призвести до його виходу з ладу.

Загущення олії.

Якщо автомобіль не використовується протягом тривалого періоду часу, моторне масло може почати втрачати свої властивості та загуснути. Це може заблокувати масляний насос, перешкоджаючи належному мастилу компонентів двигуна та трансмісії, що потенційно може призвести до перегріву та пошкодження різних деталей двигуна.

Небажані мешканці.

Коли машина простоює, вона стає привабливим притулком для гризунів та комах. Гризуни можуть гніздитися у вашому автомобілі, гризти проводку, а в деяких випадках застрягати та вмирати всередині компонентів автомобіля, що призводить до появи неприємних запахів та проблем з електрикою, включаючи короткі замикання та небезпеку займання.

Щоб зберегти здоров'я вашого автомобіля в періоди простою, рекомендується вживати профілактичних заходів, таких як регулярний запуск двигуна, підтримання належного тиску в шинах і вжиття запобіжних заходів, щоб шкідники і гризуни не зробили ваш автомобіль своїм будинком.

Читайте також:

Вона здивує вас величезними квітами: як правильно доглядати орхідею в холод і як її поливати

Він навіть не зрівняється з іномарками: як виглядає "горбатий" ЗАЗ із причепом та міні-пивоварнею

Ви будете здивовані: як часто потрібно мити голову, щоб не випадало волосся